Do Strony Głównej > Aktualności > OFERTA PRACY – Psycholog

Zatrudnimy Psychologa w Ośrodku Adopcyjnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Koninie.

  1. Wymiar czasu pracy: 1/2 etat
  2. Rodzaj umowy: umowa o pracę
  3. Data rozpoczęcia pracy od zaraz
  4. Wymagania
  5. a) wymagania niezbędne określone w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej:

1) tytuł zawodowy magistra lub tytuł równorzędny na kierunku psychologia, albo na dowolnym kierunku, uzupełniony studiami podyplomowymi w zakresie psychologii,

2) co najmniej roczny staż pracy z dziećmi w instytucjach, których zakres działania obejmuje opiekę nad dzieckiem lub pracę z rodziną,

3) kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest
w stosunku do niego zawieszona ani ograniczona,

4) wypełnianie obowiązku alimentacyjnego – w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do kandydata wynika z tytułu egzekucyjnego,

  1. b) wymagania dodatkowe:

1) prawo jazdy kat. B., samochód

2) dobra znajomość obsługi pakietów biurowych MS Office, poczty elektronicznej i Internetu,

3) umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, wysoka kultura osobista, empatyczność, odpowiedzialność,  staranność, terminowość, cierpliwość, samodzielność, kreatywność, dobra organizacja pracy, zdolność do samodzielnej pracy w warunkach stresu.

5.szczegółowe zadania na stanowisku:

1) przeprowadzanie badań psychologicznych dzieci zgłaszanych do przysposobienia

2) przeprowadzanie  badań diagnostycznych z kandydatami na rodziny adopcyjne i sporządzanie dokumentacji w tym zakresie,

3) kwalifikowanie kandydatów do przysposobienia dziecka oraz kwalifikacje dzieci do przysposobienia,

4) udział w procedurze adopcyjnej dziecka,

5) sporządzanie opinii psychologicznej / na zlecenie sądu/ w sprawach o przysposobienie wewnątrzrodzinne dziecka,

6) wspieranie osób, które przysposobiły dziecko, w wykonywaniu przez nie funkcji opiekuńczo-wychowawczych,

7) udzielanie pomocy psychologicznej rodzinom naturalnym, biologicznym dzieci, które zostały zgłoszone do przysposobienia, kobietom w ciąży oraz pacjentkom oddziałów ginekologiczno-położniczych, które sygnalizowały zamiar pozostawienia dziecka bezpośrednio po urodzeniu.

9) udział w posiedzeniach zespołów ds.  okresowej oceny sytuacji dzieci w pieczy zastępczej  na obszarze działania ośrodka.

  1. Warunki pracy:

Praca na stanowisku psychologa wiąże się z wyjazdami w teren do 4 sąsiednich powiatów.

  1. Wykaz dokumentów wymaganych przy składaniu ofert:

1) CV – Curriculum Vitae – musi być opatrzone podpisanym oświadczeniem kandydata: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

2) oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,

3) oświadczenie kandydata o następującej treści: „oświadczam, że nie byłem/byłam skazany/a
za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe ”
(w przypadku wyboru, kandydat zobowiązany zostanie do dostarczenia zaświadczenia  o niekaralności
z Krajowego Rejestru Karnego),

4) oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest w stosunku do niego zawieszona ani ograniczona;

5) oświadczenie o obowiązku alimentacyjnym – w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku
do kandydata wynika z tytułu egzekucyjnego;

6) kopie dyplomu, świadectwa dokumentującego wykształcenie,

7) kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe (świadectwa pracy, zaświadczenia
o zatrudnieniu),

8) kopie innych zaświadczeń dokumentujących posiadane umiejętności, znajomość języków obcych, ukończone kursy specjalistyczne, studia podyplomowe itp.

Oświadczenia, składane przez kandydata oraz CV muszą być opatrzone jego podpisem.

  1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Dokumenty należy składać w terminie do dnia  30 kwietnia 2021 r. drogą elektroniczną
na adres oaokonin@wp.pl lub w zamkniętej kopercie w  sekretariacie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Koninie, ul. Noskowskiego 1a. z dopiskiem Oferta pracy – psycholog.

W sprawie naboru, informacji udziela telefonicznie Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego  tel. 63 242 34 71