WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ TPD

62 -510 Konin ul. Tuwima 2/1

tel./fax (0-63) 242 – 44 – 94

e-mail wtztpd@interia.pl

Do Warsztatu Terapii Zajęciowej TPD uczęszcza młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia odbywają się w trzech pracowniach:

  • gospodarstwa domowego,
  • artystycznej,
  • technicznej.

Prowadzone są również zajęcia z zakresu:

  • muzykoterapii,
  • logoterapii
  • rehabilitacji ruchowej na siłowni, sali gimnastycznej oraz na basenie,
  • posługiwania się komputerem i korzystania z internetu.

Dla uczestników Warsztatu organizowane są turnusy rehabilitacyjne, wycieczki, imprezy integracyjne, festyny, wyjścia do kina, kawiarni, na imprezy artystyczne i wystawy.

 

PRACOWNIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO

W pracowni uczestnicy poznają zasady racjonalnego odżywiania. Opanowują umiejętność sporządzania posiłków i robienia przetworów. Ponadto wykonują prace związane z prowadzeniem domu. Poznają obsługę i zastosowanie sprzętu kuchennego.

 

PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

Zajmuje się tworzeniem kompozycji różnorodnymi technikami plastycznym. Dostarcza wielu wrażeń estetycznych oraz rozwija ich ekspresję twórczą. Prace uczestników prezentowane są podczas imprez integracyjnych, na kiermaszach i wystawach.

PRACOWNIA TECHNICZNA

Ściśle współpracuje z pracownią artystyczną. Przygotowuje ramki, podkłady i elementy kompozycji. Uczestnicy poznają właściwości różnych tworzyw oraz dokonują ich obróbki. Poznają zasady posługiwania się narzędziami i sprzętem stolarskim.

 

REHABILITACJA RUCHOWA

W czasie zajęć prowadzone są ćwiczenia korekcyjne i ogólnorozwojowe. Uczestnicy korzystają z basenu, siłowni i sali gimnastycznej. Biorą udział w zawodach pływackich, lekkoatletycznych i rozgrywkach piłki nożnej w ramach Olimpiad Specjalnych.

Więcej o działaniach wtz kliknij Aktualności

Skip to content