Tytuł projektu: „DOBRE MIEJSCE – lokalne CENTRUM POMOCY I WSPARCIA”
W ramach realizacji projektu zaplanowano poniższe działania:
– Realizacja środowiskowego program usamodzielnia
– Wdrażanie kompleksowego programu usług społecznych dla uczestników projektu oraz świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych
– Realizacja usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania uczestników projektu
– Wdrażanie kompleksowego programu usług wsparcia dla opiekunów faktycznych uczestników projektu
– Podnoszenie kompetencji kadry zaangażowanej do realizacji projektu
Grupa docelowa projektu:
- 150 dzieci i młodzieży z deficytami zdrowotnymi
- 75 osób starszych
- 75 osób z niepełnosprawnościami
- 180 opiekunów faktycznych uczestników projektu
Cel projektu:
Zwiększenie dostępu do skoordynowanego terytorialnie kompleksowego programu świadczenia wysokiej jakości, spersonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych i zdrowotnych realizowanych w społeczności lokalnej dla 300 osób, tj. 150 dzieci i młodzieży z deficytami zdrowotnymi oraz 75 osób starszych i 75 osób z niepełnosprawnościami, a także ich 180 opiekunów faktycznych mieszkających na terenie miasta Konin i powiatu konińskiego w okresie 01.01.2025 – 31.12.2027, poprzez świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych i usług społecznych.
Promocja Projektu:
Obszarem realizacji projektu jest Miasto Konin i powiat koniński. Informacje o zadaniach w ramach realizowanego projektu, kryteria dostępu, zasady rekrutacji oraz kontakty udostępnione zostały w formie przesłanych pisemnych informacji do 15 jednostek organizacyjnych pomocy społecznej – Miejsko-Gminnych, Gminnych Ośrodków Pomocy społecznej, CUS-ów oraz MOPR w Koninie, a także Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie. Informacja o projekcie udostępniona została również poprzez spotkania z Zarządami gminnych struktur TPD w powiecie konińskim. Przygotowane zostały plakaty informujące o realizowanym przez partnerstwo projekcie i źródłach jego finansowania. Ponadto na stronie organizacji, w mediach społecznościowych zamieszczona została informacja o zadaniach projektowych.
Rezultaty projektu:
– 300 osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej
– 180 opiekunów uczestników projektu objętych wsparciem
Wartość projektu: 3 789 691,60zł
Wartość wkładu Funduszy Europejskich: 2 652 784,12zł
#Fundusze Europejskie